Slika i prilika Ivane Đorđević kakvu volimo, posebne, originalne, prelepe, uvek savršeno stilizovane, može se slobodno reći – jedinstvene voditeljke, novinarke, menadžera za odnose sa javnošću, blogerke i televizijske urednice (bivšeg “Grand Magazina”), je urednički posao na televiziji kojem se vratila u punom sjaju. Naime, Ivana je sada urednica “7 TV DANA” na B92 TV. U svakom poslu ide napred, ka boljoj sebi. Oličenje je poslovne smelosti i kreativnosti zbog čega inspiriše i zadivljuje saradnike i očarava publiku. Ume da spoji ono o čemu mnogi maštaju zadovoljstvo i zaradu. Otud divne priče i fotografije sa fantastIčnih putovanja po svetu o čemu ćemo u ovom inervjuu  govoriti. Nećemo vam na početku sve otkriti, upoznaćete “uvek novu” Ivanu Đorđević koja svakom intervjuu donosi čarobnu notu i svežinu uz obilje zanimljivosti. 

Draga Ivana, niti može televizija bez Vas, niti Vi bez nje. Vratili ste se uredničkom poslu na velika vrata. O kakvom je projektu reč? Šta donose gledaocima emisije “7 TV DANA”?

– Projekat “7 TV DANA” radim sa New age produkcijom i emitovaće se na B92. Čast mi je i privilegija da radim sa uspešnim timom stručnih ljudi kao sto su Saša Al Hamed i Deki Pantelić koji su u ovom poslu više decenija. Neću previše da otkrivam ali zanimljivo mi je što sam u prilici da svoje znanje prenesem na ljude koji se nikada nisu bavili ovim poslom, nisam ni znala da sam tako dobar coach.

Svih ovih godina cenjni ste i traženi na televiziji, šta mislite da Vas je održalo u vrhu?

– Entuzijazam. Televizijski posao je i dalje ekskluzivno zanimanje i trajati znači pre svega biti relevantan, jer drugačije ništa nema smisla. Ima mnogo novih lica ali i dobro poznatih pa opet ako iza sebe nisu ostavili neki trag, pečat, sve je to džabe.

Kakvu saradnju imate sa svetskim šampionom u vaterpolu Nikolom Rađenom. Da li je tačno da mu pomažete da nauči voditeljski posao?

– Nikola je moj najbolji učenik! Život je neobičan i evo ukrstili su nam se putevi profesionalno posle nekoliko godina opet. Drago mi je da sarađujemo i da mogu da prenesem svoje znanje na nekoga ko je br. 1 u svojoj profesiji, šampion. Mislim da će Nikola biti pravo osveženje na TV ekranima, a drago mi je što mogu da prenesem tajne voditeljskog zanata na nekoga ko je svetski šampion. Zanimljivo je iskustvo i uvek mi je zadovoljstvo kada radim sa osvedočenim i uspešnim ljudima, koji su lišeni svake sujete.

Kako se postaje dobar  televizijski voditelj  i urednik?

– Radom, znanjem i disciplinom. Moj put je išao postepeno, i sve što sam izgradila do sada mnogo je više rad i moj lični entuzijazam nego što sam dobijala vetar u ledja. Naprotiv, imala sam više  podmetanja nego otvorenih vrata kad je postalo jasno da ja kada stanem ispred kamera nastaje magija i da me gledaoci vole. Valjda taj reciprocitet mora tom dinamikom. Svi vas vole dokle god im niste pretnja. Ali to je neka druga priča. Mene kao voditelja oblikovao je moj temperament, način razmišljanja, činjenica da brzo reagujem i brzo razmišljam. I reći ću nešto vrlo neskromno – ja sam za ovaj posao rođena.

Putovali ste poslednjih meseci mnogo ,po Srbiji, Tasosu, Tunisu, Turskoj i Egiptu.Šta Vas je najviše očaralo na tim putovanjima?

– Teško pitanje. Znam da sam uživala na svakom od tih putovanja, da sam se nauživala i odmorila se i radila istovremeno. Egipat je ove godine obeležio gradić Sahl Hasheesh gde sam provela divne dane s početkom proleća. Na Tasosu sam ostrvo doživela potpuno drugačije nego do sada, a bila sam gost Vlade Tasosa i uživala zaista i u tretmanu koji sam imala. Turska me je iznova oduševila svojim “all inclusive”konceptom i predivnom klimom u maju, a Tunis je posebna priča i sentiment kome se uvek rado vraćam. Sve ukupno, ja sam Strelac i mene putovanja vraćaju u balans, daju mi energiju i stimulans za  sve što me čeka. Pregledi na mojim mrežama su ove godine oborili rekord ali to je nešto na čemu ja predano radim i rezultati su vidljivi.

Niste zapostavili ni Vrnjačku banju i Zlatibor, u čemu je tajna ova dva turistička mesta u Srbiji kada im se redovno vraćate?

– U klimatskoj zoni, odličnoj hrani, atmosferi u kojoj se ne žuri nikuda a stiže se sve. Meni konkretno, ta vrsta mira koju nalazim u Vrnjačkoj banji i na Zlatiboru vrati svu energiju koju sam potrošila i budem regenerisana, kao nova. Mentalno se regenerišem. Ponuda ova dva najpopularnija mesta u Srbiji je svake godine sve bogatija i drago mi je ako sam svojom promocijom doprinela da ljudi žele ovde da dođu.

Svi su oduševljeni Vašim izgledom, posebno vitkom linijom. Kako uspevate da je održite kada ste stalno na putu?

– Teškom mukom (smeh). Svaki put kada pojedem nešto jače ili slađe organizam se zbuni jer se ne dešava tako često! Rutina je jako važna, kada šetate kada jedete kada spavate, mora i da se vežba, sve umereno i sve po satu. Hvala na komplimentima ali da je lako – nije. Mnogo odricanja je potrebno. Pogotovo kada sam u “all inclusive” hotelima, gde je hrana i lepa i ukusna. Druga stvar, meni su u porodici sve žene jedre i raskošne, pa od neke manekenske građe jasno je da nema posla (smeh), trudim se da ne promenim konfekcijski broj ali mene je lakše obući nego nahraniti, jer sam vrlo specificna po pitanju izbora hrane. Smeta mi kad jedem kasno, a pre ću jesti nešto što znam da je zdravo bez obzira da li je ukusno ili ne. I u poslednje vreme pijem maču i chai latte. To mi je zamena za kafu. Sve to zajedno daje rezultate. Nisam fanatična ni u čemu i ne verujem u teretanu ako s druge strane nemam nijedno drugo životno zadovoljstvo. Svega mora da bude – ali bez radosti, slabo šta donosi rezultate na duže staze.

Koliko je sreća bila zaslužna za Vaš uspeh pored brojnih talenata koje imate?

– Sreća ima svoje uvaženo mesto u svom životu i svaki put kad zakuca na vrata zna da može da uđe slobodno. Moja najveća sreća je što sam se ostvarila kao majka. I što danas imam ćerku Milicu koja je uspešna, pametna i bistra mlada devojka. Sve ostalo bez činjenice da sam mama, za mene je lepo, ali prolazno.

Zahvalna sam takođe, na nekim ljudima koje je bukvalno sreća dovela u moj život. Ali rekla bih da sam mnogo opcija u svoj život dovela sama. Izuzimam Božju volju bez koje nema ništa. Jednostavno neke prilike sam sama sebi pravila, neka vrata sama sebi otvarala, spletke i podmetanja umela da osujetim na vreme i ako me pitate da li sam imala sreće, mislim da jesam. I da neka poglavlja tek pišem u svom životu. Svojeručno. 

Slavica MOMAKOVIĆ


POSTAVI ODGOVOR

Please enter your comment!
Please enter your name here
Pre slanja komentara molimo Vas da pročitate sledeća pravila