Niko nije verovao da će pričati o ovome.
Zorica Brunclik peva čak nekoliko decenija, ali tvrdi da nema novca. Kako kaže, za sve, pa i najmanje potrepštine materijalna sredstva potražuje od svog supruga, čuvenog harmonikaša Miroljuba Aranđelovića Kemiša.
– Ja nemam novac, ima deda. Sad da mi preturite tašnu, ništa nećete naći. Miroljub mi daje novac kad mi zatreba, ja nikad nemam ni dinara kod sebe – kaže za kroz smeh Zorica, dok njen suprug dododaje: “Nema ona keša, ali ima karticu koja se izlizala od provlačenja”.
Pevačica kaže da nerado odlazi i u nabavku, te da je i u tome odmenjuje jača polovina.
– Ne idem u prodavnicu, deda ide u nabavku, ali i da kupuje poklone unucima. On u tome uživa, a ja ne želim da mu to pravo uskraćujem – priča šaljivim tonom Zorica i objašnjava kako vidi godinu na izmaku.
– U ovoj godini dobila sam i unuku i unuka zbog čega sam presrećna i blagoslovena. Generalno je ova godina bila dobra – rekla je pevačica, ali gubitku svog najboljeg prijatelja i kuma Šabana Šaulića, koje se takođe desilo u godini na izmaku, nije želela da govori. Kaže, teško je i bolno. Zato se opet osvrnula na svoje unuke.
– Unuci su moja radost i snaga, moja ljubav najveća. Kao majka bila sam užasno stroga, ali kao baka sam divna. Penju mi se na glavu, sve im dozvoljavam, ništa im ne branim. Sve može kad je o njima reč – kaže iskreno Brunclikova.
Od naredne godine ne očekuje puno, ali i ne traži. Tek poneki dan odmora više i mira koji joj je, kako kaže, preko potreban.
U ovim godinama samo želim da uživam u miru i blagostanju, što želim sebi i svojim najmilijima. Naravno da je zdravlje uvek na prvom mestu, ali ako nema malo para, džaba vam i to zdravlje – rekla je Zorica.















